fbpx

Nuo rugsėjo 1-osios įsigaliojo nauji degalų sąnaudų ir taršos testų standartai: WLTP (angl. „Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure“) ir RDE (angl. „Real Driving Emissions“), pakeitę iki šiol galiojusį  NEDC (angl. „New European Driving Cycle“) standartą. Senasis laboratorinis testas, vadinamasis NEDC, buvo sumodeliuotas 9-ajame dešimtmetyje ir dėl įvairių technologinių ir vairavimo sąlygų pasikeitimų šiandien jau […]

Ekonomiškai ir efektyviai vairuojant vilkikus, degalų sąnaudas, o atitinkamai ir anglies dvideginio dujų emisiją galima sumažinti daugiau nei 10 procentų. Kaip skelbiama pranešime spaudai, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ narės, bendrovės „Finėjas“ generalinis direktorius Vaidotas Lenktys skaičiuoja, kad per septynerius metus jo vadovaujamos įmonės vairuotojams vidutines degalų sąnaudas, o atitinkamai ir CO2 emisiją pavyko […]

„Tesla“ pristatė elektrinį vilkiką. Tačiau dar neaišku, kiek sėkmingas bus šis projektas. Be to, vežėjams reikia sunkvežimių šiandien, o ne rytoj, ir įvairūs jų gamintojai siūlo variklius, kurie naudoja kitas daugiau ar mažiau „švaraus“ kuro rūšis. Šiame kontekste svarbu suprasti, koks agregato variantas yra ir ekologiškas, ir tinkamas verslui?

Elektra varomos transporto priemonės privalumus būtų galima vardyti kone be sustojimo: pigios kelionės, tyla salone, ekologija, nuolaidos keliuose ir t. t. Tokius aspektus dažniausiai minėjo apklausos apie elektromobilius respondentai. O ką apie tokių transporto priemonių privalumus ar trūkumus mano tie, kurie kasdien jomis važinėja?

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Tačiau mažieji keleiviai privalo būti vežami specialiose kėdutėse, kadangi suaugusiems pritaikytos saugumo priemonės jiems tiesiog netinka.

Atsiliepimai

Naujienos