fbpx

SAUGUS VAIRAVIMAS REIKALAUJA PASTANGŲ

Saugus vairuotojas – koks jis? Tai visų pirma atsakingas žmogus, galvojantis ne tik apie save, bet ir apie kitus eismo dalyvius.
Tai vairuotojas, kuris nuolat gerina bei formuoja savo vairavimo stilių, atnaujina ir pasitikrina savo žinias. Tai vairuotojas, tinkamai vertinantis savo asmenines ir savo automobilio galimybes kelyje.

SAUGUS AR EKSTREMALUS VAIRAVIMAS?

Eilinis vairuotojas turėtų suvokti, jog jo ir kitų eismo dalyvių saugumas kelyje pirmiausia priklauso nuo jo paties TEISINGŲ SPRENDIMŲ, kurie jam padėtų nepakliūti į ekstremaliai pavojingą situaciją. Teisingas mąstymas ir padeda formuoti SAUGŲ vairavimo stilių. Be to, tai daryti niekada ne vėlu.
Labai svarbu suprasti, jog EKSTREMALUS vairavimas – iššūkis net ir patyrusiam autosportininkui. Autosportininkai šiuos įgūdžius „šlifuoja“ dažnai, nes jiems jų reikia varžybose. Tuo tarpu eiliniams vairuotojams, jei jų sprendimai kelyje bus tinkami ir savalaikiai, ekstremalaus vairavimo įgūdžių galbūt niekada ir neprireiks.

KAIP TO MOKOMA?

Teorinės mokymų dalies metu aptariamos šiuolaikinės vairavimo sąlygos bei jų ypatumai, atsižvelgiant į automobilių ir transporto infrastruktūros technologinius pokyčius. Akcentuojamos tipinės vairuotojų klaidos, mokymų dalyviai paskatinami suprasti savo asmenines saugaus vairavimo spragas. Mokymų programa parenkama, atsižvelgiant į mokymams keliamus tikslus.
Praktiniai saugaus vairavimo mokymų formatai yra du:

  1. Važiuojant REALIOMIS EISMO SĄLYGOMIS mieste individualiai su treneriu. Tai užsiėmimas, kurio pagrindas – ekovairavimo principų taikymas, kartu atliekant ir vairavimo įgūdžių testą. Mokymų metu išsiaiškinami taisytini vairavimo elementai, formuojamas saugaus vairavimo stilius.
  2. Specializuotuose AUTODROMUOSE. Užsiėmimo metu sukuriamos ekstremaliai pavojingos sąlygos, o mokymų dalyviai ant slidžios dangos atlieka trenerių parengtus pratimus. Užsiėmimas padeda lavinti vairuotojo saugaus vairavimo technikos elementus.

Atliekant užduotis besimokančiojo automobilyje visada yra saugaus vairavimo treneris, realiu laiku paaiškinantis klaidas ir teikiantis kaip tik tam vairuotojui reikalingus patarimus.
Siekiant geresnio rezultato, prieš praktinius mokymus rekomenduojame išklausyti ir teorinę dalį.

 

lengvuju-automobiliu-mokymai

MOKYMAI LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAIRUOTOJAMS

sunkiuju-automobiliu-mokymai

MOKYMAI SUNKIOJO TRANSPORTO VAIRUOTOJAMS

KOKIE TIKĖTINI REZULTATAI IR MOKYMŲ NAUDA?

SAUGUMAS
Kaip rodo Lietuvoje jau vykdytų mokymų realiomis eismo sąlygomis rezultatai, gerokai sumažėja vairuotojų patekimo į autoįvykį tikimybė.
EKONOMIJA
Kai labiau tausojama transporto priemonė, mažėja išlaidos remontui ir eksploatavimo priemonėms, sudaromos sąlygos nedidinti draudimo kainos.
SVEIKATA
Vairuotojas, vien tik pakoregavęs savo požiūrį į vairavimą, išlieka darbingesnis – rečiau patenka į sudėtingas situacijas, kurios gali baigtis sužalojimu ar mirtimi, o taip pat patiria gerokai mažiau streso.

Atsiliepimai

Naujienos