fbpx

EKOVAIRAVIMAS – KAS TAI?

EKOVAIRAVIMAS (EFEKTYVUS VAIRAVIMAS) – šiuolaikinis atsakingas ir racionalus vairavimo stilius, kai važiuojama atsižvelgiant į eismo srauto dinamiką, bet kartu saugiai, tausojant transporto priemonę ir sunaudojant mažiau degalų.

Ekovairavimo stilius didžiosiose Europos šalyse jau daugiau kaip dešimtmetį pripažįstamas kaip modernus vairavimo stilius ir sparčiai populiarėja, nes ekovairavimo principų mokymas yra integruotas ir į pradedančiųjų B kat. vairuotojų rengimo programą bei egzaminą (Lietuvoje nuo 2014 m. sausio 1 d.) .

KAIP TO IŠMOKTI?

Ekovairavimo gali mokytis ir greitai išmoksta bet kuris vairuotojas, t.y. skirtingą vairavimo patirtį turintys vairuotojai praktinių mokymų metu individualiai atranda, kokius savo vairavimo įpročius jie turi pakoreguoti ir taip susikuria naują sau priimtiną vairavimo stilių.

Ekovairavimo principai veikia, vairuojant bet kokį automobilį, nepriklausomai nuo jo markės, amžiaus, pavaros ar degalų tipo.

KAIP TO MOKOMA?

Ekovairavimo mokymai vyksta realiomis eismo sąlygomis mieste, važiuojant lengvuoju automobiliu individualiai su treneriu jo iš anksto paruoštu maršrutu. Siekiant geresnio rezultato, prieš praktinius mokymus rekomenduojame išklausyti ir teorinę dalį.

lengvuju-automobiliu-mokymai

MOKYMAI LENGVŲJŲ AUTOMOBILIŲ VAIRUOTOJAMS

sunkiuju-automobiliu-mokymai

MOKYMAI SUNKIOJO TRANSPORTO VAIRUOTOJAMS

KOKIE TIKĖTINI REZULTATAI IR MOKYMŲ NAUDA?

SAUGUMAS
Įvaldžius ekovairavimo principų naudojimą, vairavimas tampa daug saugesnis – kaip rodo Lietuvoje jau vykusių mokymų rezultatai, gerokai sumažėja tikimybė patekti į autoįvykį. Svarbu tai, kad rezultatas pasiekiamas, neprarandant važiavimo dinamikos.
EKONOMIJA
Tiek remiantis mūsų jau vykdytų mokymų patirtimi, tiek turima kitų ES šalių statistika, galime teigti, jog praktinio užsiėmimo metu besimokantiesiems pavyksta sutaupyti 5-25% degalų (priklausomai nuo besimokančiojo jau turimų įgūdžių), o grupės vidurkis paprastai būna ~15%. Ilgalaikis mokymų efektas – 7-8% mažesnės degalų sąnaudos. Jei po kurio laiko mokymas tęsiamas, pasiekti rezultatai užtvirtinami, o ekonominė nauda, lyginant su pradiniais duomenimis, gali būti ir didesnė.
Be to, labiau tausojama transporto priemonė, tad mažėja išlaidos remontui ir eksploatavimo priemonėms, sudaromos sąlygos nedidinti draudimo kainos.
EKOLOGIJA
Mažėjant degalų sąnaudoms, atitinkamai mažėja ir poveikis aplinkai, o mažesnė tarša užtikrina kokybiškesnį visuomenės gyvenimą. Ekovairavimo mokymai – socialiai atsakingų kompanijų požymis.
SVEIKATA
Ne mažiau svarbu tai, kad vairuotojas, vien tik pakoregavęs savo požiūrį į vairavimą, išlieka darbingesnis – rečiau patenka į sudėtingas situacijas, kurios gali baigtis sužalojimu ar mirtimi, o taip pat patiria gerokai mažiau streso.
KOMFORTAS KELEIVIAMS
Dar vienas ekovairavimo poveikis – daug tolygesnis važiavimas, užtikrinantis ženkliai didesnį pervežamų keleivių komfortą.

KELETAS EKOVAIRAVIMO PATARIMŲ:

• Kaip galima ilgiau važiuoti pastoviu greičiu, važiuojant kuo aukštesne pavara ir išlaikant kuo žemesnes variklio apsukas.
• Vengti transporto spūsčių, kad kuo mažiau reikėtų stabdyti bei akseleruoti.
• Norint sumažinti greitį (leidžiantis nuo kalno, artėjant prie šviesoforo), pavaros neišjungti, tik kaip galima anksčiau nukelti koją nuo akseleratoriaus pedalo.
• Nesant būtinybės, vengti važiuoti didesniu, nei 90-100 km/h greičiu.
• Reguliariai tikrinti padangų slėgį.
• Oro kondicionierių ir kitus elektrinius prietaisus automobilyje naudoti tik tada, kai jie būtini.
• Nesivežioti automobilyje nebūtinų tuo metu daiktų, nuimti stogo bagažines bei jų laikiklius.
• Išjungti variklį, jei stovėsite ilgiau kaip 2-3 min.

Atsiliepimai

Naujienos