fbpx

Penkias savaites vykęs “Ekovairavimo testų” projektas baigėsi, patvirtindamas, jog bet kuris vairuotojas be didesnių pastangų gali pritaikyti ekovairavimo stilių savo kasdieninėse kelionėse. Projekte dalyvavo 12 Lietuvoje viešai matomų žmonių, kurie kartu su „Ecodriving LT“ ekovairavimo instruktoriumi išbandė penkis skirtingus „Audi“ modelius – vidutinė jų pasiekta degalų ekonomija sudarė 14%.

Sąvoka „ekovairavimas“ – Lietuvoje dar vis naujas reiškinys. Ne visi šio projekto dalyviai buvo ją girdėję, juolab ne visi galėjo aiškiai įvardinti, kaip tai atrodo praktikoje. Ir nors geri vairuotojai intuityviai jautė, ką reikia daryti, vis dėlto profesionalaus instruktoriaus patarimai veikė: individualiai pasiekta ekonomija svyravo nuo 2 iki 28%.

„Labai džiaugiuosi, kad mums visiems žinomi žmonės šiuo tikrai daugeliui labai užimtu prieššventiniu laikotarpiu rado laiko tokiai netikėtai negirdėtai temai…“, – sakė projekto iniciatorė, UAB „Ecodriving LT“ direktorė Vaida Balčiūnienė. – „Galiu juos visus pagirti ir už drąsą, nes nei vienas iš anksto nežinojo, kaip čia mes juos „testuosim“ ir ką visai Lietuvai parodysim.“

Tarp pademonstruotų rezultatų galima išskirti tai, kad net 4 dalyviai iš 12 kontroliniu arba antruoju važiavimu pasiekė mažesnes degalų sąnaudas, nei deklaruoja „Audi“ automobilių gamintojai. Tai Vytautas Rumšas, Nerijus Juška, Linas Adomaitis ir Liutauras Čeprackas. Dar keletas projekto dalyvių prie gamintojo nurodomų sąnaudų ribos labai priartėjo, panaudoję ekovairavimo instruktoriaus pasiūlytus patarimus. Tai rodo didžiulį, retai vairuotojų išnaudojamą potencialą automobilį vairuoti taupiau.

037_web_nugaletojai

Pagrindinį „Ekovairavimo testų“ prizą ir „Ekonomiškiausio Audi vairuotojo“ titulą pelnė Vytautas Rumšas, vairavęs Audi A1 Sportback 1.6 Tdi 90 AG S-tronic ir jau kontrolinio važiavimo metu pagerinęs gamintojo nurodomas vidutines degalų sąnaudas mieste net 9,8%. V.Rumšui taip pat įteiktas „Audi“ atstovų UAB  Moller Auto Vilnius“ prizas.

Specialųjų UAB „Ecodriving LT“ prizą – papildomą ekovairavimo pamoką – pelnė Nerijus Juška, vairavęs Audi Q5 2.0 Tdi quattro 177 AG S-tronic. Prizas skirtas už testų metu pasiektą didžiausią tarp projekto dalyvių degalų ekonomiją – net  27,96%.

Pasak V.Balčiūnienės, „projektas pasiekė savo tikslą – daugybė žmonių atkreipė į jį dėmesį, nuolat gauname klausimų, vairuotojai registruojasi ekovairavimo paskaitoms. Labai svarbu tai, kad „žinome, jog galime“ ir norime kažką keisti. Todėl visiems vairuotojams linkiu nuolat tobulėti ir lavinti savo vairavimo gebėjimus – negalvokite vien tik apie degalų sutaupymą, tiesiog vairuodami galvokite apie vairavimą. Visų šio projekto organizatorių vardų didelis AČIŪ VISIEMS DALYVIAMS!”

Ekovairavimo testai buvo vykdomi pagal ES pripažintą trumpos trukmės praktinio ekovairavimo mokymo metodiką realiomis eismo sąlygomis mieste, vadovaujant atitinkamą kvalifikaciją įgijusiam  UAB „Ecodriving LT“ vairavimo instruktoriui.

 

Daugiau nuotraukų ir projekto videomedžiaga – Projektuose

Atsiliepimai

Naujienos