fbpx

Tarptautinis mokymų projektas ECOWILL Lietuvoje buvo skirtas ekovairavimo idėjos pristatymui ir pasiruošimui integruoti ją į pradedančiųjų vairuotojų mokymus. Mokymai buvo organizuoti dviem skirtingom auditorijom: vairavimo instruktoriams ir lengvųjų automobilių vairuotojams, jau turintiems vairuotojo pažymėjimą.


Projektas Ecowill vyko 13-oje Europos šalių

Projektas ECOWILL Lietuvoje buvo organizuotas pagal tarptautinį projektą „ECOWILL“, remiamą ES programos „Pažangi energetika Europai“. Šio projekto metu vairavimo instruktoriai įgijo ne tik ekovairavimo mokymo technikos, bet ir mokymo metodikos žinių. Pirmuosius mokymus pravedė Vokietijos Kelių eismo saugumo tarybos (Deutscher Verkehrssicherheitsrat e.V.) ekspertai, o kitus, prižiūrint projekto koordinatoriui Lietuvoje UAB „COWI Lietuva“, specializuotus ekovairavimo mokymus Lietuvoje organizuojančios UAB „Ecodriving LT“ lektoriai.

Kaip vyko Ecowill Lietuvoje

Ypatingas dėmesys buvo skirtas supažindinti vairavimo instruktorius su kitokia, nei įprasta Lietuvoje, mokinių mokymo metodika – ugdančiojo vadovavimo (Coaching – angl.) pagrindais.
Mokymuose iš viso dalyvavo 36 vairavimo instruktoriai (bei vairuotojų mokytojai). Visi jie pasisakė naudingai praplėtę savo žinių bagažą ir net akiratį: daugelis ne tik pirmą kartą iš arčiau susipažino su ekovairavimo principais, bet ir sužinojo, kaip gali patobulinti savo organizuojamų mokymų procesą bei metodiką, kaip praplėsti teikiamų paslaugų asortimentą.
Toliau buvo vykdomi trumpos trukmės praktiniai mokymai B kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintiems asmenims. UAB „Ecodriving LT“ vairavimo instruktoriai šiame etape apmokė 500 vairuotojų iš įvairių Lietuvos vietovių.

 

Atsiliepimai

Naujienos