fbpx

Parodos metu organizavome tris renginius: vairavimo instruktoriams skirtą seminarą EKOVAIRAVIMAS – ŠIUOLAIKINIS VAIRAVIMO STILIUS, seminarą pradedantiesiems vairuotojams ŽALIO VAIRUOTOJO ABC bei susitikimą su pasaulinio lygio autosportininkų treneriu bei instruktoriumi Jonu Dereškevičium ir keliais jaunais šiuolaikinio autosporto atstovais – D.Butvilu, A.Vasiliausku, A.Firantu, A.Sutkumi – apie vairuotojų galimybių ribas sporte ir gatvėje.

Autosporto mėgėjų parodoje laukė ir speciali ekspozicija.

Vairavimo instruktoriams skirtame seminare „Ekovairavimas – šiuolaikinis vairavimo stilius“ kalbėta apie tai, kaip turėtų keistis pradedančiųjų vairuotojų rengimo programa nuo 2013 m. gruodžio 31 d., kai Lietuvoje įsigalios ES direktyva ir pradedantieji vairuotojai egzamino metu privalės pademonstruoti ir ekovairavimo žinias bei įgūdžius. Pranešimus skaitė Lietuvos Susisiekimo ministerijos Kelių ir civilinės aviacijos departamento Saugaus eismo skyriaus vedėjas Vidmantas Pumputis, Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos atstovas Darius Kanapinskas, VĮ „Regitra“ Egzaminų metodikos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Tarabilda, UAB „Ecodriving LT“ direktorė Vaida Balčiūnienė.

Seminare, kuris buvo skirtas būsimiesiems ir mažą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams „Žalio“ vairuotojo ABC“ didžiausias dėmesys buvo skirtas šiuolaikinio vairuotojo požiūrio formavimui bei egzaminų vertinimo pokyčiams, o taip pat buvo pristatyti jau vykusių ekovairavimo mokymų Lietuvoje rezultatai. Seminare kalbėjo Lietuvos automobilininkų sąjungos prezidentas Rimvydas Anusauskas, Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos atstovas Darius Kanapinskas, VĮ „Regitra“ Egzaminų metodikos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Tarabilda, Lietuvos kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Audrius Valatka, UAB „Ecodriving LT“ lektorius ir praktinio vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas, UAB „Transporto studijos“ direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Vėlavičius.

Ypatingai daug automobilių ir autosporto mėgėjų sutraukė susitikimas „Lietuvos automobilių sporto profesionalai – sėkmės istorijos ir pergalių kaina“, kurio metu diskusijose buvo ieškota atsakymų į klausimus: „Vairavimo meistriškumas – įgimta ar išugdoma?“, „Kas yra saugu, o kas jau yra „tabu“?“, „Ką eilinis vairuotojas gali „pasiskolinti“ iš profesionalo?“ Apie vairuotojų galimybių ribos sporte ir gatvėje kalbėjęs automobilių sporto treneris ir instruktorius Jonas Dereškevičius yra išugdęs daugelį dabartinių Lietuvos automobilių sporto čempionų ir prizininkų, tad savo patarimus vairuotojams vaizdžiai iliustravo savo, kaip autosportininko ir kaip trenerio, patirtimi.
Diskusijoje dalyvavo autosportininkai, jau patyrę ne vienos pergalės skonį ir gerai žinantys pasiekimų sporte kainą: 2012 m. Lietuvos automobilių ralio čempionas Dominykas Butvilas, 2012 m. Lietuvos „drifto karalius“ Andrius Vasiliauskas bei vienas stipriausių Lietuvoje „žiedininkų“ Andrius Firantas. Apie visiškai kitokią automobilio valdymo patirtį papasako Audrius Sutkus – vienas iš Lietuvos off-road sporto profesionalų, prieš dešimtmetį laimėjęs žymiosios „Ladogos“ nugalėtojo titulą, o netrukus po parodos „Ladoga-trophy 2013“ organizatorių kvietimu išvysiantis į šių metų varžybas dirbti teisėjų komandoje.

 

Atsiliepimai

Naujienos