fbpx

Vokietijos vyriausybė priėmė sprendimą padvigubinti savo šalies automobilių gamintojams numatytą paramą ir 2013-iaisiais metais skirti ne 1, o 2 mln eurų moksliniams tyrimams bei elektromobilių technologijų vystymui. Taip pat bus įgyvendinamos ir priemonės, skatinančios gyventojus įsigyti elektromobilius.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pabrėžė, jog šiomis priemonėmis siekiama apriboti priklausomybę nuo iškastinės kilmės kuro ir mažinti paveikį klimato kaitai.angela_merkel_germany-electric-cars

Numatytoji parama bus skirta pirmiausia elektromobilių baterijų technologijų tobulinimui, taip pat patentavimui. Ji ženkliai prisidės prie paties privataus sektoriaus ketinimų investuoti į elektromobilių gamybą apie 12 mln eurų.

Stambiausi Vokietijos automobilių koncernai – Daimler, Volkswagen ir BMW – jau eilę metų vysto tiek elektrinių, tiek hibridinių automobilių projektus, bet iki 2011-ųjų šioje šalyje įregistruoti tik 2307 pilnai elektriniai automobiliai.  Vokietija, būdama viena didžiausių automobilių bei jų sudedamųjų dalių gamintojų pasaulyje, išsikėlė sau tikslą, kad 2020-aisiais važinėtų jau 1 mln jų šalyje pagamintų elektromobilių.

electric-car-stationSiekiant fiziniams asmenims bei įmonėms kompensuoti brangesnių, nei benzininės ar dyzelinės, transporto priemonių įsigijimą, yra numatoma, kad asmeninės paskirties automobilių pirkėjai 10 metų nuo elektromobilio registravimo datos nebus apmokestinami, o komercinės paskirties automobilių savininkams mokesčiai bus ženkliai sumažinti.

Be to, yra numatyta, kad elektroautomobilius bus galima nemokamai parkuoti. Ta pati taisyklė galios visiems automobiliams, kurių CO2 emisija nesieks 50 g/km.

Planuojamos ir specialiai elektromobiliams skirtos eismo juostos autobanuose.

Atsiliepimai

Naujienos