fbpx

Kas antri metai Vilniuje vykstanti  automobilių, automechanikos ir laisvalaikio transporto priemonių paroda „ALT“, 2013 m. gegužės 10-12 d. ir vėl laukia automobilių mylėtojų Parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 2009-ųjų ir 2011-ųjų metų „ALT” parodose buvo akcentuotos „žaliosios“ transporto priemonės, o šių metų parodos leitmotyvas – ekovairavimas.

Parodos „ALT2013“ temą bene labiausiai pastūmėjo pokyčiai, jau pačiu artimiausiu metu paliesiantys visą vairuotojų rengimo sistemą: vairavimo mokyklas, egzaminuotojus ir, be abejo, būsimuosius vairuotojus. 2012 m. lapkritį Europos Komisija patvirtino direktyvos dėl vairuotojų pažymėjimų išdavimo pakeitimus, kuriais buvo papildyti su ekologišku vairavimu susiję vairavimo egzamino vertinimo reikalavimai. Vairuotojų, laikančių egzaminus valstybės įmonėje „Regitra“, teorinės ekologiško vairavimo žinios ir praktiniai įgūdžiai Lietuvoje bus tikrinami nuo 2013 m. gruodžio 31 d. Taigi, dar šiemet, ruošiant būsimuosius vairuotojus egzaminui, vairuotojų mokytojai bei vairavimo instruktoriai privalės profesionaliai perteikti savo mokiniams reikiamas žinias.

Specializuotus ekonominio ir saugaus vairavimo mokymus vykdanti UAB „Ecodriving LT“ parodos „ALT2013“ metu organizuoja net du atvirus seminarus ekovairavimo tema. Juose aktualią informaciją pateiks Lietuvos Susisiekimo ministerijos, VĮ „Regitra“, Lietuvos automobilininkų sąjungos, Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos, Lietuvos kelių policijos, UAB „Transporto studijos“ bei UAB „Ecodriving LT“ atstovai.

Gegužės 10 d., penktadienį, 11 val. vyks seminaras „Ekovairavimas – šiuolaikinis vairavimo stilius. Kaip turėtų keistis pradedančiųjų vairuotojų rengimo programa?“. Jis skirtas visiems tiems, kam aktualu sužinoti, kaip Lietuvoje rengiamasi ekovairavimo integravimui į vairuotojų mokymo procesą – visų pirma, vairavimo mokykloms ir vairuotojų mokytojams.

„Noriu iš karto pabrėžti, kad ekovairavimas nėra jokia „revoliucija“ vairavime, nors tai išties labai efektyvus  būdas išmokti vairuoti racionaliau. Tiesiog mokymosi vairuoti metu kai kuriuos vairavimo technikos elementus reikia mokiniui pateikti šiek tiek „kitu kampu“, nei ilgus metus buvo įprasta. Užsienio šalių praktika rodo, kad ekovairavimo teorija pagrįsti vairavimo įpročiai puikiausiai gali būti pradėti formuoti jau pradedančiajam vairuotojui“ – sako UAB „Ecodriving LT“ vadovė Vaida Balčiūnienė.

„Beje, dažnai ekovairavimas suvokiamas labai siaurai – vien tik kaip ekonomiškas vairavimas, „kaip taupyti degalus?“. Ekovairavimo principai skatina pirmiausia išmokti teisingai prognozuoti kelyje susidariusią situaciją ir įvertinti savo galimybes joje. Taigi, svarbiausias vairavimo elementas, kaip buvo, taip ir lieka – „saugumas“. Tik po to galvojama apie ekonomiją ir ekologiją“ – mintį tęsia V.Balčiūnienė.

Antrasis atviras seminaras  – „Žalio“ vairuotojo ABC“ – vyks gegužės 11 d., šeštadienį, 11 val. Jis tikrai bus naudingas ir įdomus ne tik tiems, kurie vos prieš metus ar kelis gavo vairuotojo pažymėjimą, bet ir tiems kurie dar tik rengiasi vairavimo egzaminui.

Pasak UAB „Ecodriving LT“ lektoriaus Vitoldo Miliaus, „kalbant apie vairavimą plačiąja prasme, kiekvienas mūsų vairuojame taip, kaip kažkada išmokome. Turbūt mažai kas pagalvoja apie tai, kad, keičiantis eismo sąlygoms mūsų keliuose bei transporto priemonių galimybėms, vertėtų „pasitikrinti“ savo gebėjimus, stebint profesionalui. Ekovairavimo diegimas leis nuo pat pradžių jauniems vairuotojams įskiepyti labai vertingas žinias, kurios padės suformuoti teisingus jų įpročius.“

Šio seminaro dalyviai išgirs ir nemažai profesionalių patarimų – bus kalbama ir apie tai, kokių pokyčių galima tikėtis vairavimo egzaminuose, kokias klaidas dažniausiai daro nepatyrę vairuotojai kelyje, ir net apie tai, kokie automobilio „patobulinimai“ neturėtų sukelti problemų automobilio techninės apžiūros metu.

Atsiliepimai

Naujienos