fbpx

Automobilių, automechanikos ir laisvalaikio transporto priemonių parodos „ALT’2013” lankytojų šeštadienį laukia susitikimas su autosporto profesionalais bei keliautojais-ekstremalais. Susitikimo tema – eilinių vairuotojų ir autosporto profesionalų galimybės už vairo: kur yra ta riba, kurios nevalia peržengti? Be to, 5 salėje bus įrengta automobilių iš skirtingų autosporto sričių ekspozicija – ją bus galima pamatyti visos parodos metu.

prenesejas_JonasDereskevicius_A.Brazaicio_foto

Susitikimas su autosporto profesionalais  vyks viduriniąją „ALT’2013” parodos dieną – šeštadienį, gegužės 11 d. 14 val. Parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Jame laukiami visi: ir pradedantieji vairuotojai, ir patyrę mėgėjai, ir profesionalai, neabejingi ne tik autosportui, bet ir nuolat siekiantys tobulinti savo pačių vairavimo įgūdžius.

Apie vairuotojo galimybių ribas sporte ir gatvėje kalbės praeityje garsus lenktyninkas, kuris pastaruoju metu visas savo jėgas atiduoda, dirbdamas Lietuvos ir pasaulinio lygio autosportininkų treneriu bei instruktoriumi, Jonas Dereškevičius.

Išugdęs daugelį dabartinių Lietuvos automobilių sporto čempionų ir prizininkų, jis ir šiandien dažnai kviečiamas į treniruočių stovyklas. Gerai suprasdamas didelius krūvius patiriančio autosportininko psichologiją, J.Dereškevičius geba surasti balansą tarp sportinio automobilio ir jo piloto galimybių, padeda sportininkams teisingai nusiteikti ir siekti užsibrėžtų tikslų. Be to, treneris nevengia imtis ir saugaus vairavimo mokymų eiliniams vairuotojams, tad ir jų galimybes gali pamatuoti šimtais valandų mokymų patirties.

AndriusVasiliauskas

Anot J.Dereškevičiaus, „kiekvieno vairuotojo – tiek profesionalo, tiek eilinio – veiksmus kelyje sąlygoja labai daug veiksnių, o tarp jų ne vien tik sukaupta patirtis, bet ir individualūs gebėjimai ta patirtimi pasinaudoti. Susitikime kaip tik ir pakalbėsim apie tuos rizikos faktorius, kurie gali nulemti vienokią ar kitokią mūsų kelionės baigtį. O būtent sportinio vairavimo ypatumai mums padės tai labai gerai iliustruoti“.

Renginio temą pratęs diskusija su eile pastarojo meto Lietuvos profesionalų iš įvairių autosporto sričių: ralio, žiedinių lenktynių, drifto, off-road ir net ekstremalių kelionių. Diskusiją moderuos Lietuvoje gerai žinomas keliautojas ir žurnalistas Vitoldas Milius, garsus tiek tolimomis, tiek įvairiomis rekordinėmis kelionėmis automobiliu, pats „savo kailiu“ išbandęs ir sportinį, ir ekonominį vairavimą, UAB „Ecodriving LT“ organizuojamų ekonominio ir saugaus vairavimo mokymų lektorius bei žurnalo „Auto Bild Lietuva“ vyr. redaktorius.

Diskusijoje dalyvaus autosportininkai, jau patyrę ne vienos pergalės skonį ir gerai žinantys pasiekimų sporte kainą: 2012 m. Lietuvos automobilių ralio čempionas Dominykas Butvilas,  2012 m. Lietuvos „drifto karalius“ Andrius Vasiliauskas bei vienas stipriausių Lietuvoje „žiedininkų“ Andrius Firantas.

AndriusFirantas

Apie visiškai kitokią automobilio valdymo patirtį papasakos Audrius Sutkus  – vienas iš Lietuvos off-road sporto profesionalų, prieš dešimtmetį laimėjęs žymiosios „Ladogos“ nugalėtojo titulą. Beje, netrukus po parodos A.Sutkus, „Ladoga-trophy 2013“ organizatorių kvietimu išvyks į šių metų varžybas dirbti teisėjų komandoje.

Susitikimo dalyvių laukia ir netikėtas pristatymas, kuris labiau tiktų ne į profesionalaus autosporto, o į ekstremalių kelionių skiltį: daugiau nei 15.000 km, nuo labiausiai į vakarus Europoje nutolusio taško Portugalijoje iki Vladivostoko Rusijos rytuose, per 20 dienų motociklu, siekiant patekti į Guinness‘o pasaulio rekordų knygą. Tai – ekstremalo ir motociklų entuziasto Aido Bubino tikslas.

Tiek A.Vasiliausko BMW E46 M3, tiek A.Firanto Honda S2000 bus pristatomi visą parodą veiksiančioje sportinių automobilių ekspozicijoje, 5 salėje. Taip pat ten lankytojų lauks ir daugkartinio Lietuvos automobilių ralio bei žiedinių lenktynių prizininko Dovilo Čiutelės naujoji „LADA 2105 VFTS“ bei motociklas „Honda Crosstourer“, kuriuo A.Bubinas sieks rekordo.

Off-road autosportą atstovaus „Toyota Land Cruiser 105”, lydėjusi B.Vanago ir S.Jurgelėno ekipažą 2013 m. „Dakaro ralio“ metu.

Ir dar vienas siurprizas: parodoje bus pristatytas keturratis „2013 YAMAHA 700 Special Edition”, kuriuo pirmą kartą jau 2014-ųjų metų „Dakaro ralyje“ startuos lietuvis. Pasak šios transporto priemonės šeimininko Edo Pangonio, jo pasirinkimą nulėmė tai, kad analogišku keturračiu 2013 m. “Dakaro ralį” laimėjo argentinietis M.Petronelli.

Susitikimą ir ekspoziciją organizuoja UAB „Ecodriving LT“.

Atsiliepimai

Naujienos