fbpx

Prie visų lengvųjų automobilių ir komercinės paskirties automobilių padangų, pagamintų po 2012 m. liepos 1 d., turi būti priklijuota etiketė, kurioje pateikiama informacija apie tris padangos eksploatavimo parametrus.

1. Energijos vartojimo efektyvumas

Energijos vertojimo efektyvumas, t.y. pasipriešinimas riedėjimui, turi tiesioginės įtakos degalų sąnaudoms. Yra septynios energijos vartojimo efektyvumo klasės – nuo A (didžiausio efektyvumo) iki G (mažiausio efektyvumo). Pvz.: sumontavus konkrečiame automobilyje A klasės padangas, degalų sąnaudas galima sumažinti iki 7,5 proc., lyginant su visu G klasės padangomis.

2. Padangos sukibimas su šlapia danga

Padangos sukibimas su šlapia danga yra labai svarbu saugumui. Taip pat yra septynios efektyvumo klasės – nuo A (geriausias) iki G (blogiausias). Pvz.: automobilio su A klasės padangomis, stabdymo kelias gali būti iki 30 proc. trumpesnis, nei automobilio su G klasės padangomis, kas atitinka maždaug 18 m atstumą, stabdant 80 km/val. greičiu važiuojantį automobilį iki visiško sustojimo.

3. Išorinis riedėjimo triukšmas

Išorinis riedėjimo triukšmas matuojamas decibelais (dB) ir atvaizduojamas viena, dviem ar trimis juodomis bangomis, priklausomai nuo triukšmo lygio atitikties ES standartui. Trys bangos reiškia, kad padangos keliamas triukšmas atitinka esamą ribą. Dvi – kad padangos keliamas triukšmas yra 3 dB mažesnis už esamą ribą (priklauso nuo dydžio), arba dvigubai mažesnis už jam taikomą standartą. O viena banga reiškia, kad padangos keliamas triukšmas yra 6dB mažesnis už esamą ribą (priklauso nuo dydžio), arba keturis kartus mažesnis už jam taikomą standartą.

Atsiliepimai

Naujienos