fbpx

Dvylika geriausių sunkvežimių vairuotojų susirungė „Volvo Trucks“ ekonomiško vairavimo varžybų „The Drivers’ Fuel Challenge“ Lietuvos finale, vykusiame liepos 28 d. Kaune. Varžybų nugalėtoju ir ekonomiškiausiu „Volvo“ sunkvežimių vairuotoju Lietuvoje tapo Danas Tumosa iš UAB „Transeiga“. Be iškovoto titulo, jam suteikta teisė atstovauti šaliai „The Drivers’ Fuel Challenge“ superfinale Čekijoje.

 Šeštadienio vakarą Kaune finišavo pirmosios „The Drivers’ Fuel Challenge“ ekonomiško „Volvo“ sunkvežimių vairavimo varžybos Lietuvoje. Jose susirungė dvylika sunkvežimių vairuotojų, įveikusių atrankinius etapus. Finale visi vairuotojai važiavo 460 AG galios „Volvo FH“ vilkikais su triašėmis puspriekabėmis ir krovinio imitacija vienodu 18 km maršrutu. Startavę nuo naujojo „Volvo“ sunkvežimių centro Vakariniame aplinkkelyje, dalyviai maršrutą turėjo įveikti ne ilgiau kaip per 20 minučių.
The_Drivers_Fuel_Challenge2012_Lietuvos_finalininkai

Nuotraukoje: „The Drivers‘ Fuel Challenge2012“ Lietuvos kvalifikacinių etapų nugalėtojai, patekę į finalinį etapą

Pusfinalyje dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į dvi grupes. Du geriausi kiekvienos grupės vairuotojai – Danas Tumosa iš įmonės „Transeiga“, Liudas Gadliauskas iš UAB „Astrelė“, Irmantas Petronis iš UAB „Bervilna“ ir Linas Savukynas iš UAB „LMH Baltic“ susitiko finaliniame važiavime. Du pusfinalio dalyviai, pažeidę varžybų taisykles, buvo diskvalifikuoti.

Finale didžiausią intrigą sukūrė L. Savukynas ir D. Tumosa, kurie varžybų maršrutą įveikė sunaudoję po 4,98 l (27,5 l/100 km) dyzelino. D. Tumosa maršrutą įveikė per 19:10 min., o L. Savukynas – 19:34 min., ir šios 24 sekundės nulėmė, kad D. Tumosa tapo „The Drivers’ Fuel Challenge“ Lietuvos finalo laimėtoju. Trečiosios vietos laimėtojas L. Gadliauskas maršrutą įveikė per 18:46 min. sunaudojęs 5,09 l (28,11 l/100 km) dyzelino.

„The Drivers’ Fuel Challenge“ varžybos suorganizuotos tikrai profesionaliai, ir tai yra labai gera praktika visiems vairuotojams. Nesitikėjau laimėti – galbūt todėl nejaučiau didelės įtampos važiuodamas finaliniame važiavime Kaune. Be abejo, stengsiuosi laimėti finalą ir Čekijoje, tačiau susidursiu su labai stipria konkurencija – juk važiuos geriausi vairuotojai iš geriausių.“ – sako D. Tumosa.

„Džiugu, kad šios varžybos, kuriomis siekėme atskleisti ekonomiško vairavimo įgūdžių svarbą ir pademonstruoti „Volvo“ sunkvežimių galimybes, sulaukė didelio transporto įmonių ir vairuotojų susidomėjimo, – sako UAB „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus. – Vairuotojas, pasirinkęs efektyvaus vairavimo stilių, gali sutaupyti nemažai degalų, vairuoti saugiai ir saugoti gamtą.“

Filmas apie varžybų finaląhttp://youtu.be/PAAzBBLocoY

 „The Drivers‘ Fuel Challenge“ varžybų superfinalas
D. Tumosa atstovaus Lietuvai spalio 12 – 14 d. vyksiančiame „The Drivers’ Fuel Challenge“ varžybų superfinale Olomouce Čekijoje, kur susitiks geriausi Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos ir kitų Vidurio Rytų Europos šalių vairuotojai. Superfinalo dalyviai varžysis dėl pagrindinių prizų: lengvojo automobilio „Volvo C30“, kelionės į „Volvo Trucks“ gamyklą Belgijoje ir odinės „Volvo FH16“ kolekcijos striukės, o jų atstovaujamos transporto įmonės – dėl „Volvo Trucks“ kuponų, kurių vertė yra 35 tūkst. Lt, 17,5 tūkst. Lt ir 8 tūkst. Lt, atitinkamai pagal vairuotojo užimtą vietą ant nugalėtojų pakylos.

 


Apie varžybas

2012 m. „The Drivers‘ Fuel Challenge“ varžybos organizuojamos „Volvo Trucks“ Vidurio Rytų Europos regione, kurį sudaro 15 šalių. Varžybose dalyvauti galėjo visi profesionalūs sunkvežimių vairuotojai, nepriklausomai nuo to, kokio gamintojo sunkvežimius jie vairuoja darbe, ar kokio dydžio jų atstovaujamos įmonės transporto priemonių parkas. Vienintelis reikalavimas – turėti galiojantį CE kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir skaitmeninio tachografo kortelę. Varžybų kvalifikacinius etapus Lietuvoje ir šalies finalą organizavo įgaliotasis „Volvo Trucks“ atstovas UAB „Volvo Lietuva“.

Foto: Algimantas Brazaitis

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis:

Laurynas Bričkus, UAB „Volvo Lietuva“, tel. +370 5 2159 513, el. paštas laurynas.brickus@volvo.com

Atsiliepimai

Naujienos