fbpx

Trečioji, paskutinė, vairavimo instruktorių grupė baigė ekovairavimo mokymo kursą, kuris Lietuvoje organizuotas pagal tarptautinį projektą „ECOWILL“, remiamą ES programos „Pažangi energetika Europai“. Šio projekto metu vairavimo instruktoriai iš 13-os Europos valstybių įgijo ekovairavimo mokymo technikos ir metodikos žinias, kurias gali perteikti ne tik besimokantiems vairuoti asmenims, bet ir teisę vairuoti turintiems vairuotojams.

 

destytojaiNuo 2011 m. spalio mėn. trys vairavimo instruktorių grupės po 12 asmenų dalyvavo teoriniuose ir praktiniuose mokymuose, kurių struktūra parengta, remiantis tarptautine praktika. Ji apėmė dvi dalis: kaip ekonominio vairavimo tiesas pritaikyti pradedančiųjų vairuotojų mokyme, siekiant jas įtvirtinti besiformuojančio vairuotojo vairavimo stiliuje, ir kaip šio vairavimo būdo naudą pateikti trumpos trukmės praktiniuose mokymuose asmenims, jau turintiems vairuotojo pažymėjimą.

Pirmuosius mokymus pravedė Vokietijos Kelių eismo saugumo tarybos (Deutscher Verkehrssicherheitsrat e.V.) ekspertai, o kitus, prižiūrint projekto koordinatoriui Lietuvoje UAB „COWI Lietuva“, specializuotus ekovairavimo mokymus Lietuvoje organizuojančios UAB „Ecodriving LT“ lektoriai. Ypatingas dėmesys buvo skirtas supažindinti vairavimo instruktorius su kitokia, nei įprasta Lietuvoje, mokinių mokymo metodika – ugdančiojo vadovavimo (Coaching – angl.) pagrindais.

UAB „COWI Lietuva“ projektų vadovė Lina Užšilaitytė tiki, kad „šie, Lietuvoje pirmieji, tokio pobūdžio vairavimo instruktorių mokymai paskatins jas aktyviau domėtis Europoje diegiamomis naujovėmis vairavimo srityje.“

darbas_prie_lentosMokymuose dalyvavę vairavimo instruktoriai pasisako naudingai praplėtę savo žinių bagažą ir net akiratį: daugelis ne tik pirmą kartą iš arčiau susipažino su ekovairavimo principais, bet ir sužinojo, kaip gali patobulinti savo organizuojamų mokymų procesą bei metodiką, kaip praplėsti teikiamų paslaugų asortimentą. „Kad kai kurios pirmuosiuose mokymuose dalyvavusios vairavimo mokyklos įvertino įgytą konkurencinį pranašumą, rodo tai, jog jų interneto svetainėse jau skelbiamos naujos – ekonominio vairavimo mokymų – paslaugos“ – sako UAB „Ecodriving LT“ direktorė Vaida Balčiūnienė.

Tarptautinis projektas „ECOWILL“ Lietuvoje bus tęsiamas dar vienerius metus.  Toliau bus vykdomi trumpos trukmės praktiniai mokymai B kategorijos vairuotojo pažymėjimą turintiems asmenims. UAB „Ecodriving LT“ vairavimo instruktoriai šiame etape apmokys 500 vairuotojų iš įvairių Lietuvos vietovių.

Be to, pasak V.Balčiūnienės, ketinama tęsti ir vairavimo instruktorių mokymus: „Norinčiųjų įgyti naujų žinių yra daugiau, nei galima buvo pakviesti „ECOWILL“ projekto rėmuose, todėl netrukus planuojame juos organizuoti papildomoms grupėms.“

Projekto koordinatorius Lietuvoje UAB „COWI Lietuva“ dalyvauja Europos Sąjungos „Pažangi energetika Europai“ (angl. Intelligent Energy Europe) programos remiamame projekte „Ekovairavimo diegimas besimokančiųjų ir teisę vairuoti turinčių vairuotojų mokymuose“ (angl. Ecodriving – Widespread Implementation for Learner Drives and Licensed Drivers).

ECOWILL projektas vykdomas 13 Europos valstybių (Austrijoje, Čekijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kroatijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje). Projektą koordinuoja Austrijos energetikos agentūra. Projekte taip pat dalyvauja Europos vairavimo mokyklų asociacija EFA ir Tarptautinės automobilių federacijos FIA Europos biuras. Vykdant šį projektą bendradarbiaujama su NL Agentūra, Ford of Europe, Tarptautine vairuotojų egzaminavimo komisija CIECA, Europos automobilių gamintojų asociacija ACEA, LeasePlan Corporation, Quality Alliance Eco – Drive, Švedijos nacionalinė vairavimo mokyklų asociacija.

 

Daugiau informacijos:

Vaida Balčiūnienė, UAB „Ecodriving LT“ direktorė, tel. +370 687 73005, el.paštas: info@ecodriving.lt
Lina Užšilaitytė, UAB „COWI Lietuva“ projektų vadovė, tel. +370 685 51750, el.paštas: liuz@cowi.lt

Atsiliepimai

Naujienos