^Į viršų
  • 1 SAUGAUS VAIRAVIMO MOKYMAI
  • 2 SAUGAUS VAIRAVIMO MOKYMAI
  • 3 EKOVAIRAVIMO MOKYMAI
  • 4 EKOVAIRAVIMO MOKYMAI
  • 5 AUTOMOBILINIAI RENGINIAI
baner

Volvo Trucks Drivers’ Fuel Challenge 2016 arba kodėl malonu vairuoti Volvo

MindaugasTumas smallPenktą kartą „Volvo Trucks" iniciatyva surengtų ekonomiško sunkvežimių vairavimo „The Drivers' Fuel Challenge" finalinio etapo dalyviai 2016 m. gegužės 28 d. tradiciškai varžėsi Kačerginės „Nemuno žiede".

12 profesionalių sunkvežimių vairuotojų, pranokusių savo kolegas keturiuose atrankiniuose turuose, čia susigrūmė dėl Lietuvos čempiono titulo bei teisės ginti Lietuvos garbę „Baltic Sea Market" regiono šalių finale Poznanėje ir siekti įspūdingo asmeninio prizo – naujo „Volvo V40" automobilio. Skirtingai nei ankstesniais metais, tai galės daryti ne vienas, o trys lietuviško finalo prizininkai: Lietuvos čempionu tapęs Mindaugas Tumas, Vadimas Jevgrafovas ir Tadas Deringis.
2016 m. „The Drivers' Fuel Challenge" varžybos parodė išaugusį vairuotojų meistriškumą, požiūrį į degalų taupymą ir transporto įmonių dėmesį šiam renginiui. Jei pirmaisiais metais potencialius dalyvius, pademonstruoti savo racionalaus vairavimo įgūdžius, tekdavo kviesti į varžybas, šiemet profesionalūs vairuotojai registravosi itin aktyviai – atrankiniame Kauno etape laisvų vietų neliko jau per pirmąsias tris dienas. Gegužės viduryje paaiškėjo 12 geriausių dalyvių, kurie įveikė 110 atrankiniuose etapuose dalyvavusių vairuotojų konkurenciją ir susirungė Lietuvos finale „Nemuno žiedo" trasoje.

IMGP9185-Medium
Visi finalo dalyviai burtų keliu buvo paskirstyti į du pusfinalius ir turėjo įveikti daugiau nei 10 kilometrų trasą sunaudodami kuo mažiau degalų. Finalinio etapo užduotis „Nemuno žiede" buvo sumodeliuota taip, kad lemiamu veiksniu siekiant pergalės taptų gebėjimas kuo toliau į priekį numatyti būtinas degalų investicijas reikiamam greičiui pasiekti. Trys atkarpos, kuriose greitis buvo ribojamas iki 50 km/val., buvo specialiai parinktos vietose prieš įkalnes, o viena stabdymo ir manevravimo ankštoje erdvėje zona suformuota nusileidus nuo stačios nuokalnės. Dar vienoje sąlyginai neilgoje atkarpoje buvo privalu įsibėgėti bent iki 65 km/val. bei vieną kartą išsukti iš pagrindinės trasos į vadinamąją „Joker" aikštelę. Šiai užduočiai dalyviai turėjo suplanuoti iki 30 sekundžių papildomo laiko, kartu neviršyjant 15 minučių visiems trims trasos ratams įveikti.
Kiekvieno vairuotojo degalų sąnaudos buvo matuojamos naudojant telemetrinę sistemą „Dynafleet", automatiškai siunčiančią duomenis šimtųjų litro tikslumu į „Volvo" serverį. Visi finalo dalyviai pusfinaliuose varžėsi identiškais „Euro 6″ klasės „Volvo FH 500″ vilkikais, o keturi geriausi finalo dalyviai sėdo prie to paties „Volvo FH 460″ vairo.

Volvo Optifuel challege 2016 pusfinalio dalyviaiPirmajame pusfinalyje geriausius rezultatus pademonstravo „Gran Taralrud" vairuotojas Vadimas Jevgrafovas, finišą pasiekęs per 14 min. 57 sek. ir sunaudojęs 4,36 l degalų bei „LMH Baltic" atstovas Linas Savukynas (4,41 l, 14 min. 55 sek.). Iš antrojo pusfinalio į finalą iškopė Mindaugas Tumas iš „Finėjo", trasą įveikęs per 14 min. 46 sek. su 4,45 l dyzelino ir Tadas Deringis iš „Gran Taralrud", kuris įveikdamas trasą per 14 min. 4 sek. sunaudojo 4,61 l degalų.
Finaliniame važiavime geriausius taupaus vairavimo įgūdžius pademonstravo UAB „Finėjas" atstovas Mindaugas Tumas, finišą kirtęs su 4,57 l ir per 14 min. 57 sek. – tai jam garantavo Lietuvos čempiono titulą. Antrąją vietą iškovojo Vadimas Jevgrafovas iš „Gran Taralrud" (4,77 l ir 14 min.), o ant trečiosios nugalėtojų pakylos laiptelio kopė antras „Gran Taralrud" vairuotojas Tadas Deringis (4,81 l ir 14 min. 18 sek.).

Volvo Optifuel challenge 2016 finalistai
„Be abejonės, degalus ir technikos resursus taupyti leidžiantis vairavimo stilius yra universalus įgūdis, kad ir su kokio gamintojo sunkvežimiu dirbtum. Tačiau vis tiek yra šiek tiek specifikos, susijusios su transmisijos darbu bei variklio valdymu – reikia žinoti, kokiais atvejais kiek daugiausia galima sumažinti sūkius, kaip „aštriai" motoras reaguoja į akceleratoriaus paspaudimą... Man šie dalykai natūraliai įdomūs, todėl kai mūsų įmonės vadovai sužinojo apie pasiekimus pernykštėse „The Drivers' Fuel Challenge" varžybose, paprašė pasidalinti patirtimi su kolegomis. Dabar kur kas daugiau laiko dirbu ne gabendamas krovinius, o konsultuodamas kitus „Finėjo" vyrus", – pasakojo Lietuvos čempionas M. Tumas, kurio įmonės parke nėra nė vieno „Volvo" vilkiko.
Kaip ir praėjusiose ekonomiško vairavimo varžybose, gausiausiai – net 5 iš 12 finalo dalyvių atstovavo bendrovei „Gran Taralrud", besispecializuojančioje naftos produktų gabenime. „Mūsų vyrai kiekvieną dieną dirba taip, tarsi varžytųsi ekonomiško vairavimo varžybų finale. Įmonė jau seniai daug dėmesio skiria degalų taupymui ir rengia specialius mokymus vairuotojams, – savo komandos pasiekimais džiaugėsi bendrovės „Gran Taralrud" vadovė Daiva Maskoliūnienė. – Be to, važiuojant racionaliai taupomi ne tik degalai, bet ir padangos, stabdžių trinkelės, pakabos detalės, tausojama aplinka, lengviau išvengiama avarinių situacijų".
Visi trys „The Drivers' Fuel Challenge" Lietuvos nugalėtojai jau birželio 10 dieną dar kartą susikaus tarpusavyje „Baltic Sea Market" regiono šalių finale Poznanėje. Čia geriausiai pasirodžiusiam vairuotojui bus įteikti naujo „Volvo V40″ automobilio rakteliai bei galimybė drauge su antrąją ir trečiąją vietą užėmusiais kolegomis rugsėjį siekti pasaulio čempiono titulo šių varžybų finale Švedijoje, gimtajame „Volvo Trucks" mieste Geteborge.

trucks car
Dar daugiau, į varžybas vairuotojai kviečiami su šeimomis. Ir ne tam, kad jų šeimų nariai pasyviai stebėtų tai, kas vyksta, trasoje, o kad patys taptų šios didelės iškylos, nes kitas pavadinimas turbūt nelabai ir tinka, dalimi. Kol vilkikų vairuotojai rungiasi pagrindinėje trasoje, šalimais taip pat vyksta varžybos. Gal kiek mažesnės, gal su kuklesniais prizais, tačiau tokios pat azartiškos ir įtraukiančios.

Volvo V40
Prabėgusį šeštadienį didesni vairuotojai, subūrę komandas, galėjo išmėginti savo jėgas improvizuotame kliūčių ruože, mėtydami į „krepšį" mažai kuo kamuolius primenančius langų plovimo skysčio bakelius ar bandydami įveikti trasą, viena ranka laikydami vairą, kita – lėkštėje šokinėjantį kamuoliuką.
Mažesni arba neturintys vairuotojų pažymėjimų, jėgas galėjo išbandyti žaislinėje trasoje, automobilius valdydami planšetiniais kompiuteriais.

IMGP9224-Medium
Patys mažiausi ar norintys tiesiog papramogauti, laiką leido ant batuto, kūrybinėje aikštelėje, klausėsi muzikos ir mėgavosi nuostabiais kvapais nosį jau iš tolo kutenančiais kepsniais... Tai yra, kiekvienas rado sau labiausiai tinkantį ir patinkantį užsiėmimą, o, atrodytų, paprasčiausios automobilių varžybos, neabejotinai, daugeliui įsiminė kaip didelė „šeimyninė" Volvo iškyla į gamtą.


Dabar jau žinote, kodėl taip malonu vairuoti Volvo vilkikus?

 

Foto: organizatoriaus

Pusė eismo įvykio deklaracijų...

puse-eismo-ivykio-deklaraciju-uzpildoma-neteisingai-kokiu-klaidu-vengtiŽiemą daugėjant eismo įvykių, draudikai įspėja – maždaug pusė pateikiamų eismo įvykių deklaracijų yra su klaidomis. Vienos didžiausių draudimo bendrovių...

Pagal naujų automobilių pardavimus...

pagal-nauju-automobiliu-pardavimus-lietuva-vis-dar-trecia-nuo-galo-esNaujų lengvųjų automobilių pardavimai Lietuvoje išlaiko stabilų augimą, rašoma pranešime žiniasklaidai. 2016 m. Lietuvoje parduota 23 tūkst. 113 naujų M1...

„Continental“ pristato esmines...

continental-pristato-esmines-ateities-mobilumo-naujienasPažangios vairuotojo pagalbinės sistemos, didesnis automobilių saugumas, mažesnė tarša ir jungiamumas: „Continental" siūlo pačius naujausius ir...

„Regitros“ patarimas saugaus eismo...

regitros-patarimas-saugaus-eismo-pedagogams-ugdant-mokinius-galvoti-apie-vairavima-kaip-apie-eismo-dalyviu-bendravima„Saugus vairavimas – taupus ir kultūringas: jei mokydami nepamirštume į šią privilegiją žiūrėti kaip į komunikacinę veiklą tarp eismo dalyvių, tuomet...

Volvo Trucks Drivers’ Fuel...

volvo-trucks-drivers-fuel-challenge-2016-arba-kodel-malonu-vairuoti-volvoPenktą kartą „Volvo Trucks" iniciatyva surengtų ekonomiško sunkvežimių vairavimo „The Drivers' Fuel Challenge" finalinio etapo dalyviai 2016 m. gegužės 28...

Atsiliepimai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Copyright © 2017. ecodriving.lt Teisės saugomos.

Facebook flicker