^Į viršų
  • 1 SAUGAUS VAIRAVIMO MOKYMAI
  • 2 SAUGAUS VAIRAVIMO MOKYMAI
  • 3 EKOVAIRAVIMO MOKYMAI
  • 4 EKOVAIRAVIMO MOKYMAI
  • 5 AUTOMOBILINIAI RENGINIAI
baner

Klausimai - atsakymai

Kokią įtaką degalų sąnaudoms turi papildomas svoris automobilyje?

Yra paskaičiuota, kad 100 kg svorio krovinys vidutinės klasės automobilyje, kurio bendroji masė 1500 kg, degalų sąnaudas vidutiniškai gali padidinti 6-7%. Jei tokio automobilio degalų bako talpa yra 50 l, tai nuo kiekvieno bako prarandate apie 3 l degalų. Net jei per metus nuvažiuojate tik 15000 km, esant dabartinėms degalų kainoms, jūsų nuostolis susidaro apie 350 Lt.

Taigi, patartina dažniau žvilgtelėti į savo automobilio bagažinę – ar ten nėra be reikalo vežiojamų daiktų?  Ypač keičiantis sezonui, kada automobilyje neretai „įsikuria“ tik tam tikram metų laikui svarbūs įrankiai ar daiktai.

 

Ar važiuojant laisva pavara taupomi degalai?

Vienas iš degalų taupymo būdų – automobilio riedėjimas, panaudojant inercines jėgas. Tačiau būkite budrūs! Laisva pavara gali būti naudojama tik tam tikrais atvejais, kai tai nekelia jokios grėsmės jūsų ir aplinkinių eismo dalyvių saugumui.

Pavyzdžiui, kai lygiame kelyje nedideliu greičiu artėjama prie matomos kliūties ar sankryžos, degant raudonam šviesoforo signalui.

Tuo tarpu nuokalnėje važiavimas laisva pavara yra labai nesaugus. Be to, šiuolaikiniuose automobiliuose su kuro padavimo nutraukimo sistema daug ekonomiškiau yra riedėti įjungta pavara, kuri atitinka judėjimo greitį. Tiesiog nukelkite koją nuo akseleratoriaus. Tokiu būdu efektyviausiai išnaudosite automobilio inerciją ir kartu išvengsite nepageidaujamo pagreitėjimo.

 

Ar teisinga važiuoti aukšta pavara nedideliu greičiu?

Klausimas: Mieste dažnai važinėju 40-50 km/h greičiu 5 pavara. Akseleratoriaus pedalo visai nespaudžiu – važiuoju tuščia eiga. Variklis dėl to neužgęsta ir gal ilgai rieda retkarčiais tik truputį paspaudus akseleratorių. Man visi sako, kad tai variklio „drožimas“. Ką mano specialistai?

Atsakymas: Pagal paskutines ekovairavimo rekomendacijas yra visiškai normalu 50 km/h greičiu važiuoti 5 pavara. Žinoma, automobilis automobiliui nelygu ir visuomet reikia atsižvelgti į tai, kokios to automobilio individualios techninės charakteristikos ir „girdėti“ ką automobilis „sako“ vienu ar kitu važiavimo režimu. Ar tai tikrai kaip nors kenkia varikliui, vienareikšmiškai atsakyti negalime – neaišku net, koks jūsų automobilis ir kuriai technologijų kartai priskiriamas jo variklis. Be to, reiktų atlikti nuodugnią jūsų automobilio studiją, o tam reikalinga jau techninė-mokslinė laboratorija.

 

Į ką reikia atkreipti dėmesį, jei automobilis buvo ilgai nenaudotas?

Kiek jums teks įdėti pastangų, siekiant vėl parengti automobilį eksploatacijai, pirmiausia priklauso nuo to, kaip jis buvo paruoštas nenaudojimo laikotarpiui. Jei buvo ruoštas, o ne tiesiog „numirė“ šaltyje, išsikrovus akumuliatoriui...

Patikrinkite padangų slėgį ir jį sureguliuokite pagal gamintojo rekomendacijas.

Patikrinkite, ar nėra pašalinių daiktų po variklio dangčiu ir ar sveiki vamzdžiai bei žarnelės (po variklio dangčiu kartais graužikai susuka lizdus).

Kartais reikia suveržti variklio dirželį.

Prieš užvedant automobilį, patikrinkite visų automobilio skysčių lygį. Papildykite juos. Jei reikia, pakeiskite alyvą.

Seni degalai taip pat gali būti problema, užvedant variklį, ypač jai jų mažai – rekomenduojama papildyti baką šviežiais degalais.

Jei išimsite degimo žvakes ir pirmiausia variklį „prasuksite“,  jame iš naujo persiskirstys alyva, tad variklis užsives lengviau.

Patikrinkite stabdžius, naudodami rankinį stabdį – stabdžiai gali būti užsikirtę, jei automobilis stovėjo su užtraukta rankinio stabdžio rankenėle.

Tuomet įsijunkite pavarą ir švelniai judėkite...

 

Kaip išsirinkti žiemai tinkamą langų ploviklį?

Padaugėjus kritulių, daugiau purvo ir gatvėse, taigi itin svarbu išsirinkti automobilio stiklus gerai nuvalantį ploviklį. Be to, svarbu, kad termometro stulpeliui nukritus žemiau 0, žieminis ploviklis dar ir neužšaltų...

Patartume susipažinti su žurnalo „Auto Bild Lietuva“ atliktu testu>

 

Kada naudoti oro kondicionierių ir kaip elgtis, kad nenukentėtų mūsų saugumas bei sveikata? Kiek degalų sąnaudas padidina veikiantis automobilio oro kondicionierius?

Karštą vasaros dieną, o tokių sulaukiam vis daugiau, be oro kondicionieriaus išsiversti sunku. Tačiau netinkamai jį eksploatuojant, arba gerokai išauginame degalų sąnaudas, arba net pakenkiame savo sveikatai.

Kaip mažiau sunaudoti energijos, t.y. sutaupyti degalų tai energijai pagaminti? Esminė taisyklė tokia: mieste ir važinėjant nedideliu greičiu, ekonomiškiau tiesiog praverti langus, tuo tarpu važiuojant greitkeliu ir didesniu greičiu, langai turi būti uždaryti idant negadintų aerodinamikos, o oro kondicionierius įjungtas. Mat važiuojant didesniu greičiu, energijos sąnaudos kondicionieriui palaikyti ne tokios reikšmingos, kaip važiuojant lėtai.

Taip, oro kondicionierius yra didelis automobilio generuojamos energijos „vagis“. Tačiau net jei esam ekovairavimo entuziastai ir stengiamės elektrinius prietaisus jungti kuo rečiau, visada turime labai rimtai pasverti – taupymas ar saugumas? Saugumas čia minimas ta prasme, kad ilgiau pavairavę karštoje aplinkoje, žmonės tampa vangesni, atbunka jų reakcijos laikas, o tai reiškia, kad sudėtingoje eismo situacijoje galime nebespėti išvengti įvykio.

Nevertėtų pamiršti ir techninės pusės – kad kondicionierius tinkamai tarnautų, jis turi būti periodiškai tikrinamas, valomas ir užpildomas. Specialistai tai rekomenduoja daryti kartą per metus. Taip pat rekomenduojama (kai kuriose šalyse net ir privaloma!) ir jo dezinfekcija, nes neprižiūrėtas oro kondicionierius labai greitai tampa infekcijų bei pavojingų bakterijų platinimo židiniu.

Važinėjant nedideliu greičiu ir mieste, kondicionieriaus „dėka“ degalų sąnaudos gali padidėti 15-25%.

 

Mano automobiliui jau 12 metų. Ar yra prasmė mokytis ekovairavimo?

Be abejo. Ir galbūt net labiau, nei naujų automobilių vairuotojams. Nes ekovairavimas tai nėra tiesiog šiuolaikinių technologijų ar kompiuterinių programų naudojimas. Tai visų pirma vairavimo būdas, „prisijaukinus“ teisingus vairavimo įpročius. Daugeliui tai nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Atsiliepimai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Copyright © 2017. ecodriving.lt Teisės saugomos.

Facebook flicker